23 Şubat 2011 Çarşamba

Hello Ankara ne var ne yok orda

    Ben bi Ankaralıyım hatta annesi ve babası boşanma dönemi çok uzun sürmüş ve bu uzun süreyi eşeği "saldım çayıra" tarzında yaşamış ve gerek yaz okulları gerek, değiştirdiğim okullar ve tanıştığım onlarca ortamım dışı insanlar sayesinde gereksiz olduğu kadar hatrı sayılır çoklukta insanla tanışmış bir Ankaralıyım. Bu kör olası Ankara bilirsinizki çok bayıktır. Aman hadi kalkıp bi yere gidelim dediğinizde seçenekler o kadar dardırki. Onlarca alışveriş merkezi varken açık havada vakit geçirmek istersen boku yedin. Bi Kızılay var (allah düşmanımı oraya gitmek zorunda bırakmasın ) her adımda sivilceli yağlı saçlı ölümüne göz kalemi çekmiş bir liseli kız ya da saçlarını dikmiş pantolununu çatalının altına kadar indirmiş bir apaçiyle karşılaşırsınız. Bu kızılayımızda her adım başı dershane vardır dolayısıyla aynı zamanda ergenlermizin çiftleşme mekanıdır. İkinci bir yer olarak Tunalıhilmi vardır işte orası candır ciğerdir. Her Türlü insanı bünyesinde barndırır. (Bestekar vs. Filistin) Buluşmaların %80'i burada gerçekleşir. Bu nedenle bu kısıtlı ortamda gezmek, içmek, dağıtmak isteyen bütün gençler oraya akın eder inanılmaz bir insan kalabalığı olur ve herkes bir şekilde orda birbiriyle tanışır. Tanışamayanlar göz aşinalığı kazanır. Bi de Park cad. var tabi. Ama kendisi cehennemin en ücra köşesi diye nitelendirebilceğimiz bir yerde olduğundan henüz tam olarak patlamamış ama buna rağmen paranın gözüne gözüne vuran mekanları barındıran nadide bir caddemizdir.
   Tabi haliyle elimizdeki ortam böyle kısıtlı olunca entrikalar kaçınılmaz oluyo. Zaten ben anlamadım bi dengesizlik var cidden erkek sayısı kız sayısına göre ciddi az. Her erkeğe en az 3 kız düşüyo ( 100 yıl içinde erkek nüfüsu çok düşcek dünya lezbiyenlerin mekanı olcak diyolar ya o doğru bakın etrafınıza ) Ne diyoduk ha. Öle bi ortam varki herkes kime sarcağını şaşırmış durumda. Hatunlarda sürekli adam tavlamak için türlü türlü oyunlar, masum kız tavırları. Bu adamların götü kalkmasında kiminki kalksın sorarım size hepsinde bi havalar "şimdi bunu kafesledim yarında kankasıla çıkıyımda görsüm orospular muhohohoooyy" diyaloglarına hiçbirimiz uzak diiliz. Ben hiç kimse tanımıyorumki etrafımda yalansız düzgün adam/kız diyiyim. Yok yani. Bende bu bok kafalardan biriyim. Herkes birbirini boynuzluyo, ağzına sıçıyo, satıyo, yalan söylüyo. Bu dünyadaki bütün insanlarda var ama Ankarada gerçekten çok farklı bi boyutta bu. Kısıtlı ortam kısıtlı mekan kısıtlı insan. Herkes bi arada olmaya sürekli mecbur. Hangi çocukluğu kapaklasan illaki bi bokluk çıkar ya arkadaşının eski sevgilisi çıkar ya arkadaşının kankasının kuzeninin büyük aşkı. Her türlü bi çekişme ortamı oluşur. Bi cumartesi gecesi dışarı çıktığında 30un üstünde tanıdık yüz görmeden eve döndüğün oldu mu hiç? Eger cevabın olduysa benimde sana cevabım "çok eziksin dostum" olur çünkü imkansızı başarmış olursun be arkadaş.

Hadi biraz da Ankaralı ünlülerimize bakalım bir kaçını yorumlayalım


Pelin Karahan, bildiğiniz üzere Kavak yellerinde bütün oyuncuları elden geçiren Aslı karakterini oynuyo.Deniz Çakır'a bakalım. Kadın İsterse olsun Yaprak Dökümü olsun Hatun kötülüğün kitabını yazdı. Hatta üstüne ödülde aldı. En sevilen kötü kadınlardan seçildi ve daha bi sürü şey. Zorlandı mı kötüyü oynarken hiç sanmıyorum.
Bekir Aksoy: Akasya Durağı, Doktorlar ve Türk Malı dizilerinden hatırlıycağımız Bekir Aksoy'un 42 yaşında olduğuna hala inanmak istemeyenlerdenim. Kendisi son derece çapkın bir insandır her yaz kendisinin onlarca farklı kızla görüntülerini görürüz televizyonda. Kendisi tartışmasız onlarca canlar yakmış uğruna entrikalar çevrilmiş bir Ankaralıdır.Ceyda Ateşi tanıdınız di mi? Adını Feriha Koydum'un kötü kızı. Daha önce kendisini Çılgın dershanede Kavak yellerinde vs. hep kötü kız olarak gördük. Bi ara Nihat Doğanla birlikte olan iyi kızı oynamayı beceremeyen (bknz. cennet mahallesi) bir arkadaşımızdır. Sevgiyle anıyoruz
Engin Akyürek - Beren Saat


Zerrin Özer
Mashar AlansonVehbi Koç
Evrim AkınBedükCansu Dere - Kenan İmırzalıoğluBinnur Kaya 

Özgür ÇevikGüneri Civaoğlu
 Nil Karaibrahimgil
Özcan DenizZeynep Tokuş


MercanVural Çelik

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder